fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Ofiara głośnego gwałtu ciężko ranna w zderzeniu z ciężarówką

stock.adobe.com
Nastolatka, która oskarżyła o gwałt indyjskiego polityka z partii rządzącej, została ciężko ranna, gdy jej auto zderzyło się z ciężarówką. Opozycja domaga się śledztwa twierdząc, że mogło dojść do próby zabójstwa.

Do wypadku doszło w niedzielę na autostradzie w dystrykcie Raebareli w stanie Uttar Pradesh na północy Indii. Samochód, którym podróżowała 19-latka, prawnik dziewczyny i jej dwie krewne, zderzył się z ciężarówką. Według części indyjskich mediów, to ciężarówka uderzyła w pojazd nastolatki.

W wypadku zginęły dwie podróżujące autem kobiety. Dziewczyna i jej prawnik zostali ciężko ranni.

Kierowca i właściciel ciężarówki został zatrzymany i zabrany na przesłuchanie - powiedział BBC Hindi Rakesh Singh z policji. Według doniesień, tablice rejestracyjne pojazdu były zamazane czarną farbą. Funkcjonariusz Rajiv Krishna zapowiedział, że sprawa zostanie zbadana.

Opozycyjne partie stanu Uttar Pradesh wezwały do przeprowadzenia śledztwa federalnego w sprawie wypadku. Według nich, okoliczności zderzenia są "podejrzane".

Akhilesh Yadav, lider Samajwadi, głównej partii opozycyjnej w regionie, powiedział, że incydent "mógł być próbą zabójstwa".

Policja oświadczyła, że 19-latce i jej rodzinie przyznano ochronę, jednak w dniu wypadku funkcjonariusze nie towarzyszyli dziewczynie. Ten wątek ma zostać wyjaśniony.

O sprawie gwałtu na 17-letniej wówczas dziewczynie było w Indiach głośno. Dziewczyna twierdziła, że w czerwcu 2017 r. została pod pozorem otrzymania pracy zwabiona do domu deputowanego rządzącego ugrupowania Bahujan Samaj Party. 49-letni Kuldeep Singh Sengar miał przez wiele dni przetrzymać dziewczynę i wielokrotnie ją zgwałcić. Gwałtu na nastolatce miały też w tym czasie dopuścić się inne osoby, m.in. kierowca polityka. Nastolatka powiadomiła policję. Policjanci mieli ją zastraszać, by nie wnosiła oskarżenia przeciw Sengarowi.

W 2018 r. ojciec dziewczyny został pobity i aresztowany. Według nastolatki, pobicie zlecił Sengar. W proteście przeciwko niesprawiedliwości, która dotknęła jej rodzinę, nastolatka próbowała się podpalić przed siedzibą sekretarza generalnego stanu Uttar Pradesh. Dzień później ojciec dziewczyny zmarł w areszcie w wyniku wcześniejszego pobicia.

Po tych wydarzeniach sprawa nabrała rozgłosu, a śledztwo w sprawie oskarżeń nastolatki przejęło indyjskie Centralne Biuro Śledcze (CBI). Aresztowany został Kuldeep Singh Sengar i dziesięć innych osób.

W listopadzie 2018 r. w związku z incydentem z bronią palną z 2001 r. aresztowany został stryj nastolatki. W dniu wypadku na autostradzie dziewczyna jechała odwiedzić go w więzieniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA