fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Indie: Bijatyka o wodę w czasie upałów. Jedna ofiara

AFP
33-letni mężczyzna zginął w południowych Indiach w wyniku bójki o wodę - poinformowała w piątek tamtejsza policja. Kraj dotknęła fala ekstremalnych upałów i burz, które spowodowały śmierć już 24 osób.

Bitwa o wodę wybuchła w środę, kiedy 48-letni mężczyzna i jego trzej synowie mieli rzekomo wygrać dużą ilość wody ze zbiornika publicznego w pobliżu miasta Tańdźawur w stanie Tamilnadu. Drogę zagrodził im jeden z mieszkańców, zidentyfikowany w mediach jako D. Anand Babu. Wybuchła bójka, po której Babu został zabrany do szpitala, gdzie zmarł następnego dnia. W czasie walki ranny został także ojciec ofiary.

Ogromny obszar Indii nawiedziły w ostatnim czasie upały z temperaturami zbliżonymi do 50 stopni Celsjusza. Na wielu terenach panuje susza, co uzależnia miliony mieszkańców od dostaw cystern w wodą i rujnuje uprawy rolników w stanach takich jak Tamilnadu, Maharasztra i Karnataka.

Co najmniej 24 osoby zginęły nocy z czwartku na piątek w północnym stanie Uttar Pradesh, po tym gdy szalejące wiatry zrywały dachy, przewracały drzewa i słupy energetyczne.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA