fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Ukraina: Niezaszczepione dziecko nie pójdzie do szkoły i przedszkola

AdobeStock
Władze w Kijowie poinformowały, że od początku 2018 roku na Ukrainie potwierdzono 32 489 przypadków odry. Czternaście osób zmarło.

Jak podaje "Medycyna Praktyczna”, władze ukraińskiego ministerstwa zdrowia i edukacji poinformowały, że dzieci, które nie zostały zaszczepione, nie mogą uczęszczać do szkół oraz przedszkoli. Ma to między innymi związek z tym, że od początku roku na odrę zachorowało 13013 dorosłych oraz 19466 dzieci, zmarło 4 dorosłych i 10 dzieci. Jedynie w pierwszym tygodniu października zanotowano 554 przypadki odry.

Czytaj także: Obowiązkowe szczepienia dla imigrantów

 

Wysoka liczba zachorowań ma bezpośredni związek z załamaniem systemu szczepień ochronnych. Jest to spowodowane głównie działaniami wojennymi, ale ma to także związek z wcześniejszymi problemami ekonomicznymi na Ukrainie. Finansowanie szczepień nie było tam na liście priorytetów - podkreśla "Medycyna Praktyczna”.

Portal podkreśla również, że dla Polski, w obliczu ponad miliona imigrantów zarobkowych zza wschodniej granicy, także jest to problem. Trwają prace nad zmianą przepisów w sprawie szczepień ochronnych cudzoziemców.Według nowych wytycznych obowiązkowym szczepieniom podlegaliby wszyscy, którzy przebywają na terytorium Polski dłużej niż miesiąc. Prawdopodobne jest też, że egzekwowane będzie udokumentowanie szczepień ochronnych lub ich uzupełnienie.

Źródło: Medycyna Praktyczna
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA