fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Izraelski polityk o supremacji rasy żydowskiej

Miki Zohar z partii Likud Benjamina Netanjahu
YouTube
Żydowska rasa jest najmądrzejsza na świecie. To dlatego izraelska opinia publiczna wie, że Benjamin Netanjahu nie jest skorumpowany - tłumaczył Miki Zohar, prawnik i parlamentarzysta z partii Likud. Obecnie w Izraelu prowadzone są trzy śledztwa, w których Netanjahu występuje jako podejrzany o przyjęcie łapówek.

Miki Zohar, członek partii Benjamina Netanjahu, w radiowej audycji uzasadniał w ten sposób wysokie poparcie, jakim wśród opinii publicznej Izraela cieszy się premier rządu, mimo prowadzonych przeciwko niemu dochodzeń.

Jak stwierdził Zohar, rasa żydowska jest najmądrzejsza na świecie i ma "najwyższy kapitał ludzki".

Polityk argumentował, że mimo iż media ostro wypowiadały się przeciwko obecnemu premierowi, twierdząc, że w związku z podejrzeniami o przekupstwo nie nadaje się on do kierowania krajem, nie przekonało to izraelskiego społeczeństwa.

- Nie można oszukać Żydów, bez względu na to, co piszą media - tłumaczy Zohar. - Społeczeństwo Izraela  to społeczeństwo należące do rasy żydowskiej, a żydowska rasa ma najwyższy ludzki kapitał. Jest najmądrzejsza, najbardziej pojętna, więc wie, co premier robi dla swojego kraju i że jest w tym świetny.

Słowa Zohara sprowokowały polityka z partii Zjednoczona Lista Arabska, Ahmada Tibiego, izraelskiego Araba. Jego partia często budzi kontrowersje otwarcie popierając Palestyńczyków w ich walce z Izraelem.

Tibi zamieścił na Twitterze zdjęcie Zohara z podpisem: "Wybrany urzędnik izraelski w państwie żydowskim przedstawia teorię rasową". I dodał, że to podczas Holokaustu Niemcy traktowali Żydów jako "rasę".

Zohar, choć początkowo zaprzeczał, że miał na myśli supremację rasy żydowskiej, w końcu jednak powtórzył swoją opinię: - Naród żydowski i rasa żydowska ma najwyższy kapitał ludzki, jaki istnieje - powiedział podczas wywiadu w jednej ze stacji telewizyjnych.

- Co można na to poradzić? Zostaliśmy pobłogosławieni przez Boga, Nie muszę się wstydzić, że naród żydowski jest narodem wybranym. Najmądrzejszym, najbardziej wyjątkowym - mówił Miki Zohar, argumentując, że Żydzi więcej osiągnęli przez 70 lat niż inne narody przez wieki. - Można dzięki temu zrozumieć, dlaczego zgarniamy tak wiele Nobli - stwierdził polityk.

 

 

Źródło: Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA