fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Szwecja: Festiwal bez mężczyzn odpowiedzią na gwałty

By Julia Lindemalm [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons
Szwedzka komik Emma Knyckare zaproponowała zorganizowanie festiwalu rockowego "wolnego od mężczyzn" w reakcji na doniesienia o gwałtach i molestowaniu w czasie festiwalu Bravalla, a także na wielu wcześniejszych imprezach tego typu.

"Co myślicie o zorganizowaniu naprawdę fajnego festiwalu, gdzie tylko nie-mężczyźni będą mile widziani, który byłby organizowany do momentu, kiedy WSZYSCY mężczyźni nauczą się właściwego zachowania" - napisała na Twitterze Knyckare.

Początkowo Knyckare chciała tylko wywołać dyskusję w sieci, ale jej propozycja spotkała się z na tyle dużym zainteresowaniem, że taki festiwal prawdopodobnie rzeczywiście zostanie zorganizowany.

Dzień po umieszczeniu pierwszego tweeta w sieci Knyckare napisała, że "pierwszy szwedzki wolny od mężczyzn festiwal rockowy odbędzie się następnego lata".

W zeszły weekend organizatorzy festiwalu Bravalla zapowiedzieli, że w przyszłym roku impreza się nie odbędzie. To efekt doniesień o gwałtach (ofiarą jednego miała paść 15-latka) i licznych przypadkach molestowania, do których doszło w czasie tegorocznej edycji imprezy.

W 2016 roku, w czasie tej samej imprezy, również pojawiły się doniesienia o gwałtach.

Źródło: thelocal.se
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA