fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Facebook usuwa profile narodowców

Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski
Facebook usunął profile Marszu Niepodległości, Obozu Narodowo-Wyzwoleńczego i Młodzieży Wszechpolskiej. Zdaniem narodowców to działania polityczne.

Profil promujący Marsz Niepodległości polubiło ponad 250 tysięcy osób. Profil został usunięty, podobnie jak profile Obozu Narodowo-Wyzwoleńczego i Młodzieży Wszechpolskiej.

Oficjalnym powodem tej decyzji było łamanie regulaminu, propagowanie mowy nienawiści.

Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz mówi w rozmowie z TVN24, że usunięcie profilu realnie wpłynie na finanse MW. Zdaniem Andruszkiewicza cała sytuacja może doprowadzić do napięć społecznych. - Doprowadzanie do kasowania profili i eliminacji z sieci powoduje radykalizację nastrojów. Zawsze wywołuje u młodych ludzi taką chęć wyładowania się gdzie indziej. To się może skończyć źle po prostu - tłumaczy.

Organizatorzy Marszu Niepodległości uważają, że decyzja o usunięciu ich profilu była niesprawiedliwa i motywowana politycznie. 

Administracja portalu tłumaczy, że naruszenie regulaminu może zgłosić każdy użytkownik, a dalsze decyzje nie są podejmowane w Polsce, tylko w biurze w Irlandii. 

"Żaden z pracowników biura w Warszawie nie zajmuje się weryfikacją raportów. Raporty dotyczące treści z Polski są najczęściej analizowane przez zespół Facebooka zlokalizowany w Dublinie" - odpowiada biuro prasowe Facebooka.

Źródło: rp.pl/TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA