fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Zamknięta komenda. Powód? Koronawirus

Od dziś zamknięta została Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.Siedmiu policjantów ma koronawirusa, reszta została skierowana na kwarantannę.
FB/KWP w Poznaniu
Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie została zamknięta. Na Covid-19 zachorowało siedmiu funkcjonariuszy.

Informację o tym podała Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. - Uruchamiamy specjalną procedurę kryzysową. Cały obiekt zostanie wyłączony z użytku. Wszyscy policjanci tej jednostki, a jest ich 127, zostaną poddani kwarantannie – napisano w komunikacie.

Ale to nie oznacza, że mieszkańcy powiatu zostaną bez policji. - Obowiązki patrolowania tego terenu przejmie Komendant Powiatowy Policji z Ostrowa Wielkopolskiego. Z Poznania wyślemy wsparcie policjantów z oddziału prewencji – zapewnia wielkopolska policja.

Podkreśla, że mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego w pilnych sprawach mogą kontaktować się z czynnym całą dobę telefonem alarmowym 112.

- Połączenia będą przekierowywane do oficera dyżurnego policji w Ostrowie Wielkopolskim- podaje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

To nie jedyna jednostka policji zamknięta w ostatnim czasie z powodu koronawirusa. Od kilku dni nie działa III komisariat w Lublinie.

- Mamy w policji 21 osób z potwierdzonym zakażeniem, w tym jednego pracownika cywilnego – informował kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji lokalny „Dziennik Wschodni".

Spośród 20 zakażonych policjantów, aż 19 to osoby z komisariatu przy ul. Kunickiego, a dwudziesty zakażony funkcjonariusz miał kontakt z mundurowym z zamkniętej jednostki.

Grupa policjantów z „trójki" trafiła do izolatorium utworzonego w hotelu Huzar dla osób, które mimo potwierdzonej obecności wirusa mają łagodne objawy, bądź nie mają ich wcale.

Sam komisariat został zdezynfekowany, a pojazdy są odkażone. Komisariat - jak zapewnia lubelska policja -ma zostać ponownie otwarta w ciągu kilku najbliższych dni.

Wcześniej  powodu podejrzeń koronawirusa zamykane były komisariaty m.in. w Brwinowie, Sulejówku czy w Szklarskiej Porębie. Wszystkie działają już normalnie. U żadnego z funkcjonariuszy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną wyniki badań były negatywnie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA