fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Premier Morawiecki powołał nowego szefa CBA

CBA
Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego płk. Andrzeja Stróżnego, dotychczasowego p.o. szefa CBA.

Pułkownik Andrzej Stróżny w połowie lutego zastąpił Ernesta Bejdę na stanowisku szefa CBA. O powołaniu Stróżnego na stanowisko p.o. szefa CBA poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller.

Bejda był w latach 2006-2009 zastępcą szefa CBA. Od 2015 do 2016 roku był p.o. szefa CBA. Od 2016 roku stał na czele tej instytucji. W kwietniu trafił do zarządu PZU.

Płk. Andrzej Stróżny to absolwent prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1992 r. służył w Policji, gdzie m.in. pełnił funkcje kierownicze w wydziale do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, w tym w pionie zabójstw.

Od 2006 roku służył  w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, gdzie kierował Departamentami: Postępowań Karnych, Przeciwdziałania Korupcji i Przestępczości Zorganizowanej oraz Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej.

W 2015 roku został dyrektorem Delegatury ABW w Katowicach.

Oprócz Stróżnego, premier powołał Daniela Karpetę na zastępcę szefa CBA, a płk. Bartosza Jarmuszkiewicza na zastępcę szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA