fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Jest nowy szef CBA. Ernest Bejda odchodzi

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Pułkownik Andrzej Stróżny zastąpił Ernesta Bejdę na stanowisku szefa CBA. O powołaniu Stróżnego na stanowisko p.o. szefa CBA poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller.

Bejda, któremu kończy się kadencja szefa CBA, odchodzi ze stanowiska.

Ernest Bejda był w latach 2006-2009 zastępcą szefa CBA. Od 2015 do 2016 roku był p.o. szefa CBA. Od 2016 roku stał na czele tej instytucji.

Jego następcą zostanie Andrzej Stróżny - dotychczasowy szef delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach.

Przed kilkoma tygodniami "Puls Biznesu" informował, że szef CBA podał się do dymisji w związku z nadużyciami w Biurze. Dymisja miała mieć związek ze zniknięciem co najmniej kilku milionów złotych z funduszu operacyjnego Biura.

31 stycznia 2019 roku Katarzyna G., cywilna pracownica wydziału finansów w CBA, i jej mąż Dariusz G. zostali aresztowani pod zarzutem przywłaszczenia znacznych środków. Oficjalnie nie ujawniono o jaką kwotę chodzi.

Kasjerka miała wyprowadzić z Biura co najmniej kilka milionów złotych z funduszy operacyjnych. Wpadła, bo – jak donosił „Puls Biznesu" – pod koniec roku, gdy delegatury rozliczają fundusze operacyjne, okazało się, że w kasie Biura brakuje dużej sumy pieniędzy. Jak pisaliśmy w "Rzeczpospolitej" mąż kobiety - Dariusz G. – miał bez wiedzy służb finansowych miesiącami grać kradzionymi pieniędzmi, obstawiając zakłady sportowe.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA