fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Lech-Legia. Policja zatrzymała sześciu pseudokibiców

YouTube
Funkcjonariusze policji zatrzymali pierwsze osoby podejrzane o udział w zamieszkach na stadionie Lecha Poznań.

W 77. minucie spotkania Lech Poznań - Legia Warszawa, przy stanie 2:0 dla Legii (ten wynik dawał stołecznej drużynie mistrzostwo Polski) pseudokibice Lecha zaczęli wrzucać na murawę race i inne środki pirotechniczne doprowadzając do przerwania spotkania. Chwilę później na murawę wbiegła niewielka grupa pseudokibiców Lecha w kominiarkach, a piłkarze obu drużyn zeszli do szatni.

Komisja Ligi w trybie pilnym podjęła decyzję o walkowerze 3:0 dla Legii Warszawa.

Podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego KWP w Poznaniu poinformował, że w związku z tym zdarzeniem zatrzymano pierwszych sześć osób.

Do wskazania podejrzanych doprowadziła analiza nagrania z monitoringu. Zatrzymania dokonano wczoraj po południu. Podejrzani to mieszkańcy Poznania i ościennych powiatów.

Wczoraj wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann poinformował, że pięć pierwszych meczów sezonu 2018/2019 rozgrywanych przez Lecha Poznań na swoim stadionie, przy ul. Bułgarskiej, odbędzie się bez udziału publiczności.

Również bez udziału publiczności rozegrane zostaną trzy pierwsze mecze Lecha Poznań na własnym stadionie w ramach Ligi Europejskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA