fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Wniosek do TK ws. Krystyny Pawłowicz. Chodzi o znieważanie gejów i lesbijek

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie sędzi Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz do odpowiedzialności karnej.

Wniosek jest związany z aktem oskarżenia wobec Krystyny Pawłowicz, który przed kilkoma tygodniami do sądu w Krakowie złożyli m.in. członkowie zarządu OMZRIK w tym Konrad Dulkowski i Rafał Gaweł.

- Przedmiotem oskarżenia jest wielokrotne znieważanie lesbijek i gejów na antenie Radia Maryja - informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Chodzi o takie wypowiedzi Pawłowicz, jak "osoby zaburzone seksualnie, chorzy, które powinny się leczyć", "Zgromadzenia osób tych zaburzonych, tak zwanych LGBT nawołują do karalnych, patologicznych zachowań seksualnych" czy "Te agresywne środowiska lesbijsko-pedalskie ciągle mówią, że są atakowani. No, bo prowokują, sami prowokują".

Przypomnijmy, iż w czwartek prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od nowo wybranych sędziów. Wśród nich od byłej posłanki PiS, Krystyny Pawłowicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA