fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Decyzja rzecznika Schaba zdezorganizowała pracę sądu w Gliwicach

Fotorzepa, Jakub Dobrzyński
Rzecznik Dyscypliny Sędziowskiej zdezorganizował wczoraj pracę gliwickiego sądu rejonowego pilnie wzywając jednego z sędziów na przesłuchanie do Warszawy - donosi RMF24. Decyzja rzecznika spowodowała, że dziewięć spraw trzeba było przenieść na inne terminy.

Jak informuje portal, zwykle w takich sytuacjach ustala się z rzecznikiem dyscypliny inny termin przesłuchania, ale tym razem Piotr Schab  upierał się przy przesłuchaniu sędziego wczoraj, choć wiedział o zaplanowanych rozprawach.

Portal nie podaje nazwiska wezwanego sędziego, ale wiadomo, że  dwa tygodnie temu został on poproszony przez kolegę z Sądu Okręgowego w Gliwicach jako świadek rozmowy z przebywającym w szpitalu sędzią Arkadiuszem Cichockim, związanym z hejterką Emilią Sz. Cichocki informował kolegę, że trafił  na oddział intensywnej opieki medycznej po tym, jak wybuchła afera hejterska. Podczas spotkania był gotów ujawnić szczegóły afery i rolę ministrów w działaniach przeciwko sędziom. 23 sierpnia doszło do spotkania w szpitalu, a 24 sierpnia Cichocki miał spotkać się z adwokatem i dziennikarzami i opisać szerzej sprawę, jednak  do tego spotkania nie doszło, a miejsce pobytu sędziego Cichockiego jest obecnie nieznane.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA