fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Wypadek na kieleckiej Kadzielni. Nie żyje 14-latek

commons.wikimedia.org
14-letni chłopiec spadł ze skały na kieleckiej Kadzielni. Nastolatek został przewieziony do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek wieczorem. Dwaj 14-latkowie weszli na tzw. Skałkę Geologów na kieleckiej Kadzielni

Prawdopodobnie jeden z nich podszedł na jej skraj i stracił równowagę. W efekcie spadł. Nieprzytomnego chłopca zabrało pogotowie, ale jego życia nie udało się uratować. Zmarł dwie godziny po upadku.

– Z pierwszych ustaleń wynika, że na tej Skale Geologów przebywało dwóch czternastolatków. W pewnym momencie jeden z nich podszedł do skraju tej skały. Prawdopodobnie chciał usiąść, ale stracił równowagę i spadł – opowiada mł. asp. Damian Janus, ze świętokrzyskiej policji.

Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali policyjni technicy. Teraz mundurowi teraz będą ustalać wszystkie okoliczności i szczegóły tragedii.

To nie pierwszy taki wypadek w tym miejscu. Osiem lat temu na Kadzielni zginął 13-latek. Chłopiec przyszedł tam z grupką młodych ludzi. Do wypadku doszło na skutek nieostrożności przy poruszaniu się po śliskiej skale.

- Chłopiec wszedł na skalną półkę i rzucał z niej kamieniami. W trakcie tej zabawy stracił równowagę i spadł  - informowała prokuratura po tym wypadku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA