fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Była prezes Wisły Kraków zatrzymana. Usłyszała zarzuty

Fotorzepa/ Piotr Guzik
Centralne Biuro Śledcze Policji policji zatrzymało cztery osoby bezpośrednio związane z działalnością finansową Wisły Kraków. Wśród zatrzymanych jest była prezes klubu Marzena S.

Zatrzymanym osobom zarzuca się m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Oprócz Marzeny S., funkcjonariusze zatrzymali także  Tadeusza Cz., Roberta Sz. oraz Annę Z. Zarzuca się im udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz działania na szkodę spółki.

Jak wynika z ustaleń, szkodę jaką mogła ponieść spółka w wyniku przestępczej działalności podejrzanych szacuje się na około 10 mln złotych.

Wyprowadzane z Wisły Kraków pieniądze najprawdopodobniej posłużyły zorganizowanej grupie przestępczej do sfinansowania jej członkom dalszej przestępczej działalności.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, była prezes Wisły Kraków usłyszała zarzut uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej, a także popełnienia przestępstw gospodarczych związanych z wyrządzeniem szkody w mieniu Wisła Kraków S.A.  w łącznej kwocie ponad 7,2 mln złotych oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo spowodowania powstania szkody majątkowej w wysokości 2,5 mln złotych.

Zatrzymanym osobom może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA