Wolność słowa: co się dzieje z naszą demokracją

Jestem prawnikiem, sędzią, od pewnego czasu publikuję na łamach ,,Rzeczpospolitej". Redaktorzy tej gazety, uznanej w rankingu za najbardziej opiniotwórcze medium roku 2017, niewątpliwie mają swoje poglądy na obecną politykę. Choć nie prezentują ich nachalnie, to na podstawie ich tekstów można wyczuć, że większość z nich nie jest entuzjastycznie nastawiona do rządzącego ugrupowania.

Publikacja: 01.04.2018 20:52

Wolność słowa: co się dzieje z naszą demokracją

Foto: Fotolia

W ,,Rzeczpospolitej" jest jednak miejsce dla każdego: piszą zarówno krytycy obecnej władzy, jak i jej zwolennicy – dziennikarze, prawnicy, naukowcy, politycy. Tak właśnie powinna wyglądać nowoczesna gazeta w nowoczesnej demokracji: nie powinna być tubą propagandową kolegium redakcyjnego i jej naczelnego, ale wolnym forum wolnych myśli. Z nieprzeciętnym oburzeniem czytam więc komentarze realnych – podobno wykształconych – osób podpisanych z imienia i nazwiska na facebookowej witrynie internetowej ,,Prawo co dnia".

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Opinie Prawne
Ewa Szadkowska: "Zniknięty" projekt o neosędziach
Opinie Prawne
Tomasz Korczyński: Weekend różnych wyborów
Opinie Prawne
Piotr Szymaniak: Prezes UODO jednak też strzela każdemu
Opinie Prawne
Robert Gwiazdowski: Deregulacja VAT
Opinie Prawne
Zacharski, Rudol: O niezależności adwokatury przed zbliżającymi się wyborami