fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Mariusz Kamiński do Tomasza Grodzkiego: deprecjonuje pan TK

Mariusz Kamiński
Mariusz Kamiński
Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Deprecjonuje Pan inny organ państwowy jakim jest Trybunał Konstytucyjny, używając na jego określenie innej niż prawidłowa nazwy" - napisał do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zaprosił szef MSWiA do wzięcia udziału w posiedzeniu izby. W porządku obrad znalazł się punkt: "Informacja MSWiA o działaniach policji wobec uczestniczek i uczestników protestów po ogłoszeniu decyzji Trybunału Julii Przyłębskiej".

W odpowiedzi Mariusz Kamiński przekazał, ze nie będzie mógł sie pojawić z uwagi "na liczne obowiązki służbowe, w tym zaplanowane posiedzenie Sejmu".

Szef MSWiA zwrócił również uwagę na sformułowanie "Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej". "Deprecjonuje Pan inny organ państwowy jakim jest Trybunał Konstytucyjny, używając na jego określenie innej niż prawidłowa nazwy" - uważa minister.

"Nie licuje to z godnością i funkcją, jaką Pan Marszałek piastuje i jest przeze mnie nieakceptowalne" - dodał w liście do marszałka Senatu.

Kamiński zapowiedział, że pozostaje w kontakcie z przewodniczącym senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Minister zaapelował do marszałka Grodzkiego i wszystkich senatorów "o włączenie się w działania na rzecz uspokojenia społecznych nastrojów w okresie pandemii. Takim wyrazem mógłby być np. apel wysokiej izby do uczestników nielegalnych zgromadzeń, w tym także do parlamentarzystów, o zaprzestanie ataków słownych i fizycznych na funkcjonariuszy Policji."

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA