fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Zybertowicz: Magiczne działania Jarosława Kaczyńskiego

Fot. Marta Muszel
To, że opozycja ekscytuje się rekonstrukcją rządu, zamiast inicjować debaty wokół spraw, które uważa za ważne, to tylko pokazuje jak magiczne działania ma Jarosław Kaczyński -mówił w TVN24 prezydencki doradca Andrzej Zybertowicz.

Politycy w programie "Kawa na ławę" w TVN24 komentowali trwające negocjacje w sprawie rekonstrukcji gabinetu Mateusza Morawieckiego.

Rozmowy trwają już od dłuższego czasu, ale wciąż nie wiadomo, o które ministerstwa będzie lżejszy rząd Zjednoczonej Prawicy i kto pokieruje pozostałymi.

Czytaj także: Prezes kontra struktury

Rozmawiano także o pogłoskach, które pojawiły się w mediach, a które dotyczyły prób skuszenia Polskiego Stronnictwa Ludowego do współpracy z PiS i zastąpieniu w Koalicji Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Zdaniem Zbigniewa Girzyńskiego z PiS PSL już w ubiegłym roku zrobiło błąd, nie decydując się na trwały sojusz w ramach Koalicji Obywatelskiej, co nie wyszło Stronnictwu na dobre.

- Mielibyśmy ofertę dla PSL i w interesie tej partii byłoby związanie się z obozem konserwatywnym, a nie liberalnym - ocenił Girzyński dodając, że musiałaby to być "suwerenna decyzja" PSL.

Biorący udział w audycji Piotr Zgorzelski z PSL skwitował krótko, że "PSL na randkę z wampirem się nie wybiera", a działania PiS nazwał "kłusownictwem i kanibalizmem politycznym". Krzysztof Bosak z Konfederacji natomiast uważa, że PiS się "szamocze" i próbuje "szantażować PSL, że ma być ze stroną konserwatywną, a nie liberalną".

Z kolei doradca prezydenta Andrzeja Dudy, Andrzej Zybertowicz, "ekscytację", z jaką jego zdaniem opozycja traktuje negocjacje koalicyjne uznał za dowód tego, że partie opozycyjne są "przyduszone" i nie są w stanie rozwinąć skrzydeł.

- To, że opozycja się tym ekscytuje, zamiast inicjować debaty wokół spraw, które uważa za ważne, to tylko pokazuje jak magiczne działania ma Jarosław Kaczyński - stwierdził Zybertowicz.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA