fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Mariusz Błaszczak: Władimir Putin chce utrzymać władzę. Szuka wroga

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Widać wyraźnie, jakie są intencje Władimira Putina. Jest to próba utrzymania władzy w Rosji poprzez znalezienie wroga zewnętrznego, poprzez odwołanie się do kłamstw stalinowskich, do retoryki stalinowskiej - uważa szef MON Mariusz Błaszczak.

Jutro w Jerozolimie odbędzie się 5. Światowe Forum Holokaustu. W obchodach nie weźmie udział prezydent Andrzej Duda.

- Bardzo dobra jest reakcja prezydenta Andrzeja Dudy. Skoro Polska nie ma możliwości odpowiedzi, w Jerozolimie będzie on nieobecny - ocenił w rozmowie z radiową Jedynką Mariusz Błaszczak.

Szef MON zapewnił, że Polska jest przygotowana na kolejne oskarżenia ze strony prezydenta Władimira Putina. Jego zdaniem przywódca Rosji szuka zewnętrznego wroga, który zapewni mu utrzymanie władzy w kraju.

Błaszczak zapowiedział również, że w przyszłym tygodniu sfinalizowany będzie zakup myśliwców F-35. - To 32 samoloty F35. Wyposażenie polskich sił powietrznych w te samoloty da nam przewagę w powietrzu. To skok jeżeli chodzi o technologię - chwalił zakup.

- Decyzja odnośnie wyposażenia sił powietrznych w F-35 jest decyzją niezwykle istotną dla zdolności obronnych naszej Ojczyzny. Żeby Polska się rozwijała, musi być bezpieczna - powiedział.

Źródło: Jedynka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA