fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Szydło: Żadnych zmian w 500 plus. Lepsze wrogiem dobrego

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Program 500 plus będzie kontynuowany w obecnej formie. Dyskusja o jego zmianie jest dziś niepotrzebna - oceniła wicepremier Beata Szydło.

W poniedziałek „Super Express" podał informację, że Prawo i Sprawiedliwości rozważa korektę programu 500 plus i wprowadzi 1000 plus dla rodzin. - Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny – mówił w rozmowie z gazetą Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych.

We wtorek doniesienia dziennika zdementowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. W komunikacie na stronie internetowej resortu poinformowała, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia, przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+".

Dowiedz się więcej: 1000 plus zamiast 500 plus? Minister Rafalska dementuje

- Aktualnie trwa przyjmowanie wniosków i wydawane są decyzje przyznające świadczenie w wysokości 500 zł, na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 października 2018 do 30 września 2019 r. Ministerstwo Rodziny na bieżąco monitoruje realizację programu Rodzina 500+ oraz jego efekty - dodała Rafalska.

Na swoim koncie na Twitterze do tematu odniosła się wicepremier Beata Szydło, która w rządzie Mateusza Morawieckiego pełni funkcję przewodniczącej Komitetu Społecznego.

- Program 500 plus to ogromny sukces. Polskim rodzinom żyje się lepiej - oceniła. - Cieszę się, że jest dobrze odbierany przez Polaków. Pozytywnie oceniają go eksperci. Dlatego będzie kontynuowany w obecnej formule - zapowiedziała była szefowa rządu.

- Dyskusja o jego zmianie jest dziś niepotrzebna. „Lepsze jest wrogiem dobrego” - stwierdziła Beata Szydło.

We wtorek o indeksowanie świadczeń 500 plus zaapelował w Sosnowcu Adrian Zandberg, członek zarządu partii Razem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA