fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Seria pożarów wysypisk śmieci. Morawiecki: Miarka się przebrała

Krystian Maj / KPRM
Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie pożarów na wysypiskach śmieci. Zdaniem szefa rządu wiele wskazuje, że były to skoordynowane działania.

W ciągu kilku ostatnich dni doszło do pożarów wysypisk śmieci w różnych rejonach kraju. Komenda Główna Policji powołała w tej sprawie specgrupę, która prowadzi kilkanaście postępowań.

- Nie może być tak, że walczymy ze smogiem, a z drugiej strony poprzez takie zatrucie środowiska niszczy się zdrowie nasze i naszych dzieci - mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Zapewnił, że rząd dołoży wszelkich starań, by temu procederowi zapobiegać, a nie tylko "leczyć".

Morawiecki podkreślił, że "miarka się przebrała" i nie będzie przyzwolenia na tego typu działania. Zapowiedział zmianę regulacji. - To bardzo często wiąże się z tym, że odpady są wwożone do kraju na zasadzie recyklingu, ale już nie wiadomo do końca, co wjeżdża i my zmienimy te regulacje tak, żeby w sposób skrupulatny, jednoznaczny inspektor ochrony środowiska mógł zapobiegać wwożeniu tych towarów, tak, jak zrobiliśmy to w ramach Krajowej Administracji Skarbowej w kontekście np. importu paliw - mówił premier.

- Chcę zapewnić, że nasze służby potraktują ten temat z ogromną stanowczością - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA