fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sasin o proteście: Musimy wydawać pieniądze racjonalnie

Fotorzepa, Radek Pasterski
- Myślę, że jeśli chodzi o działania na rzecz osób niepełnosprawnych, to ten rząd i rząd poprzedni - Beaty Szydło - zrobił tak wiele, jak żaden inny dotychczas - przekonywał w TVN24 Jacek Sasin mówiąc o proteście rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie.

Rodzice niepełnosprawnych domagają się w Sejmie przyznania ich dzieciom dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 złotych. Rząd oferuje zamiast tego świadczenia rzeczowe, których wartość ocenia na ok. 520 zł miesięcznie. Protestujący odrzucają jednak takie rozwiązanie. Protest w Sejmie trwa już od trzech tygodni.

Sasin ocenia, że stawianie sprawy w tak kategoryczny sposób (jak mówi: "albo gotówka, albo siedzimy tu do końca świata"), nie jest racjonalną formą protestu. Chwali też rozwiązanie zaproponowane przez rząd. - Słyszeliśmy od początku, że chodziło o pieniądze na rehabilitację. Pamiętajmy, że od początku ten protest dotyczył dwóch rzeczy: podniesienia renty socjalnej - to jest realizowane właśnie - i 500 zł dodatku rehabilitacyjnego - przypomina dodając, że świadczenia, które oferuje rząd szacowane są na 520 zł miesięcznie na osobę.

Szef Komitetu Stałego KPRM pytany o to dlaczego rząd nie decyduje się na przyznanie protestującym postulowanych przez nich 500 złotych w gotówce, odpowiada, że "rząd musi wydawać pieniądze racjonalnie".

Jednocześnie minister stwierdził, że on sam "nie chciałby narażać swojego, nawet zdrowego dziecka, na takie przejścia" - nawiązując do tego, że protestującym w Sejmie rodzicom towarzyszą ich niepełnosprawne dzieci.

- To odpowiedzialność tych rodziców, że swoje dzieci narażają - dodał.  

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA