fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Freelancer ceni elastyczność pracy, lecz boi się utraty płynności

123RF
Prawie 10 proc. małych i średnich firm prowadzą osoby wykonujące wolny zawód, najczęściej na własny rachunek. Wśród wyzwań freelancerzy najczęściej wskazują bariery związane z konkurencją i finansami.

Elastyczność, czyli możliwość decydowania o miejscu i czasie pracy, to największy atut wolnego zawodu – przyznaje ponad połowa freelancerów, którzy wzięli udział w badaniu Deutsche Banku. W maju br. objęło ono reprezentatywną ogólnopolską próbę przedstawicieli wolnych zawodów – głównie inżynierów, lekarzy, pielęgniarek, adwokatów oraz przedstawicieli branż finansowych, artystycznych związanych z budownictwem i nieruchomościami. Jak podkreśla Leszek Niemycki, wiceprezes Deutsche Bank Polska, profesjonaliści wykonujący wolne zawody to niezwykle istotna grupa, która powinna być mocno wspierana przez wszelkie instytucje, także finansowe – zarówno jako osoby indywidualne, jak i mikrofirmy.

Tę potrzebę pokazuje też badanie: chociaż wiele wolnych zawodów kojarzonych jest z wysokimi stawkami, to tylko 2,4 proc. freelancerów wśród atutów wskazało ponadprzeciętnie dochody. Ma to związek z wyzwaniami związanymi z pracą na własny rachunek, jaką samodzieln...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA