fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Pracownik z pokolenia Y bardziej lojalny

Fotorzepa/Dominik Pisarek
Młodzi ludzie z pokolenia Y, czyli tzw. milenialsi, już rzadziej myślą o częstej zmianie pracy. Prawie co trzeci zamierza pozostać w obecnej firmie powyżej pięciu lat.
O ile przed rokiem niemal co piąty z pracujących milenialsów zapowiadał, że wkrótce rozstanie się z obecnym pracodawcą, to teraz ta grupa zmalała do 7 proc. Wzrósł natomiast odsetek tych, którzy planują ponad pięcioletni staż- informuje tegoroczna, szósta już edycjai międzynarodowego badania firmy doradczej Deloitte (Millennial Survey) , która w tym roku już w tytule raportu zwraca uwagę na większy niepokój i spadek poczucia bezpieczeństwa wśród osób urodzonych po 1982r. (Apprehensive millennials: seeking stability and opportunities in an uncertain world). Raport jest efektem sondażu, który jesienią ub.roku objął prawie 8 tys. milenialsów z wyższym wykształceniem pracujących głównie w dużych prywatnych firmach z 30 krajów rozwiniętych i rozwijających się. Niestety bez Polski.
Niepewność pokoleniaY, którą autorzy raportu przypisują Brexityowi i wynikom wyborów w USA, widać szczególnie w rozwiniętych krajach. Tam tylko 36 proc. milenialsów oczekuje, że ich sytuacja finansowa będzie lepsza niż sytuacja ich rodziców, a jeszcze mniej liczy na lepszą sytuację osobistą. ( Jedynym dojrzałym rynkiem, na którym większość milenialsów oczekuje, że ich sytuacja materialna będzie lepsza niż sytuacja rodziców są Stany Zjednoczone- co sugeruje, że akurat tam wynik wyborów nie wywołał wielkiego niepokoju..) Więcej optymizmu jest w krajach rozwijających się, gdzie 71 proc. badanych liczy na lepszy finansowy los niż ich rodzice, a 62 proc. na osobistą poprawę.
Być może dlatego, jest tam więcej chętnych do pracy w charakterze milenialsi są coraz mniej skłonni do zmiany pracy i coraz bardziej cenią zatrudnienie na etacie
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA