fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Minister obrony Rosji zapowiada budowę nowoczesnej floty

AFP
Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu zapowiedział, że Moskwa chce stworzyć nowoczesną, zaawansowaną technologicznie marynarkę wojenną, tak aby "żadna prowokacja nie pozostała bez odpowiedzi".

Szojgu mówił o tym w czasie konferencji "Rosyjska marynarka wojenna w XXI wieku", która w czwartek odbyła się w Sewastopolu.

- Rosnąca obecność Rosji na światowych oceanach irytuje niektóre mocarstwa, które zintensyfikowały walkę o dostęp do surowców naturalnych. Aby móc odpowiadać na prowokacyjne działania naszych przeciwników, budujemy nowoczesną, zaawansowaną technologicznie marynarkę wojenną. Mamy służący temu potencjał naukowy, wykwalifikowanych inżynierów, a także dobrze wyszkolony personel wojskowy - powiedział rosyjski minister obrony.

Szojgu podkreślił, że na konferencję w Sewastopolu zaproszono przedstawicieli branży zbrojeniowej i projektantów technologii morskich

- Ta szeroka reprezentacja umożliwi nam szczegółowe rozważenie problemów, z jakimi się zmierzymy i znalezienie rozwiązań. Nie wątpię, że nawiążemy konstruktywny dialog - powiedział Szojgu. 

- Marynarka wojenna zawsze była symbolem silnego, rosyjskiego państwa i ważnym czynnikiem utrzymywania bezpieczeństwa narodowego - dodał rosyjski minister obrony.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA