fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Putin: Rozwijamy bronie, których inni nie mają

AFP
Rosja będzie nadal rozwijać swój potencjał obronny, ale jest gotowa do promowania rozbrojenia - powiedział prezydent Rosji, Władimir Putin, w czasie przyznawania awansów i odznaczeń przedstawicielom armii i prokuratury.

- Nasza armia i nasza flota dowiodły swoich wysokich możliwości - podkreślił Putin.

Prezydent Rosji dodał, że Moskwa planuje "rozwijanie swojego potencjału obronnego", rozwój naddźwiękowych i laserowych systemów uzbrojenia, a także "innych nowoczesnych broni", których "inne państwa jak dotąd nie mają".

Jednocześnie Putin zapewnił, że rozwój potencjału obronnego rosyjskiej armii "nie stanowi dla nikogo zagrożenia".

- Przeciwnie, jesteśmy gotowi zrobić wszystko, co w naszej mocy, by promować rozbrojenie - zapewnił prezydent Rosji.

Putin dodał, że Rosja rozwija tylko takie systemy obronne, których "jedynym celem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa w związku z zagrożeniami, jakim Rosja musi stawiać czoła".

W związku z wypowiedzią Putina amerykański "Newsweek" cytuje rzecznika Pentagonu, ppłk Robert Carver, który w oświadczeniu przekazanym tygodnikowi podkreśla, że chociaż Departament Obrony był światowym liderem jeśli chodzi o badania nad systemami ponaddźwiękowymi, to jednak nie zdecydował się wykorzystać tej technologii w systemach uzbrojenia". "Ci, którzy starają się być naszymi adwersarzami zdecydowali się wykorzystać je w broniach, co stwarza asymetrię na polu walki, na którą musimy zareagować" - dodał.

"Stworzenie broni naddźwiękowej jest naszym najwyższym priorytetem" - dodał podkreślając, że Pentagon jest zaangażowany w prace nad stworzeniem broni, która umożliwi "zachowanie (przez USA) dominacji na przyszłym polu walki".

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA