fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosja ćwiczy niszczenie rakiet manewrujących na Krymie

UMKH77R [CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)]
Obsługi samobieżnych przeciwlotniczych zestawów artyleryjsko-rakietowy Pancyr-S1 wykryły i zniszczyły wrogie pociski manewrujące odpierając atak przeciwnika w czasie ćwiczeń na Krymie - informuje dowództwo rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

"W czasie ćwiczeń Floty Czarnomorskiej na Krymie załogi zestawów przeciwlotniczych Pancyr-S1 ćwiczyły wykrywanie, śledzenie i niszczenie hipotetycznych pocisków manewrujących wroga" - czytamy w komunikacie.

"Parametry lotu pocisków zostały określone elektronicznie, aby sprawdzić wydajność działań załóg zestawów Pancyr-S1" - informuje Flota Czarnomorska.

TASS podaje, że aby odtworzyć warunki bojowe w realnym środowisku walki, "hipotetyczne grupy dywersyjne i rozpoznawcze zaatakowały pozycję zajmowane przez zestawy rakietowe Pancyr-S1".

"Żołnierze odparli atak i wyeliminowali wszystkie hipotetyczne cele" - podkreśla TASS.

Flota Czarnomorska podała ponadto, że zestawy artyleryjsko-rakietowe Pancyr-S1 znajdują się w gotowości bojowej w bazach Floty Czarnomorskiej znajdujących się na Krymie i na kaukaskim wybrzeżu Rosji.

Zestawy Pancyr-S1 mają za zadanie osłonę obiektów wojskowych i cywilnych przed atakami z powietrza.

W skład zestawu Pancyr-S1 wchodzą dwa działka kalibru 30-milimetrów, z których każde jest w stanie wystrzelić 40 pocisków na sekundę. Każdy zestaw jest też wyposażony w 12 pocisków przeciwlotniczych.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA