fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Ranking firm doradztwa podatkowego 2019: młody talent doradztwa podatkowego

Prof. Elżbieta Chojna-Duch i Michał Majczyna
Fotorzepa / Robert Gardziński
Wyróżniamy osoby, które mimo iż mają tytuł doradcy podatkowego krócej niż pięć lat, mogą się pochwalić wygranymi przed sądami, udziałem w prestiżowych transakcjach oraz publikacjami naukowymi.

W tej kategorii rankingu prezentujemy młodych fachowców, którzy już wkrótce mogą zdominować rynek doradztwa podatkowego. Uczestników rankingu poprosiliśmy o przedstawienie jednej wyróżniającej się osoby posiadającej tytuł zawodowy nie dłużej niż pięć lat, która już teraz może się pochwalić znaczącymi sukcesami. Pytaliśmy o takie osiągnięcia, jak: wygrane przed sądami administracyjnymi w przełomowych sprawach, doradztwo przy prestiżowych transakcjach i aktywność w komentowaniu prawa podatkowego.

Czytaj także:

Wyboru dokonała kapituła pod przewodnictwem prof. Elżbiety Chojny-Duch, która oceniała osiągnięcia 18 zgłoszonych w tej kategorii kandydatów. Największą liczbę głosów uzyskał Michał Majczyna z kancelarii MVP Tax. Kapituła doceniła uzyskane przez niego korzystne orzeczenia sądów administracyjnych w sprawach VAT. W jednej z nich Wojewódzki Sąd Administracyjny (sygn. VIII SA/Wa 351/18) uchylił niekorzystną dla podatnika interpretację, z której wynikał obowiązek opodatkowania VAT w sytuacji, gdy towar został wyłudzony przez podmiot podszywający się pod odbiorcę. Laureat uzyskał też przełomowe orzeczenia dotyczące bezprawnego wykreślenia spółek z rejestru podatników VAT (sygn. VIII SA/Wa 638-640/16 oraz 566/16).

Michał Majczyna wskazuje, że w zawodzie doradcy najważniejsza jest znajomość biznesu klienta i umiejętność znalezienia takiego rozwiązania, które jednocześnie jest korzystne podatkowo i ogranicza ewentualne ryzyka.

– To bardzo interesujący zawód i jestem zadowolony z wyboru. Nie spodziewałem się jednak, że każdy dzień będzie nowym wyzwaniem. Wynika to z często zmieniających się przepisów i nakładania na nas złożonych obowiązków – mówi Michał Majczyna.

Wyróżnienie kapituły zdobyła też Dominika Tyczka, która od 2018 r. kieruje działem prawno-podatkowym Rödl & Partner we Wrocławiu. Specjalizuje się w cenach transferowych. Współprowadzi m.in. precedensową sprawę dotyczącą obowiązków rachunkowych zakładów podatkowych (sygn. III SA/WA 1066/17).

Kapituła zauważyła również Piotra Bulejaka (KNDP), który świadczył usługi doradztwa w zakresie m.in. restrukturyzacji własnościowych i majątkowych o łącznej wartości kilkuset milionów złotych, w tym przy wdrożeniu planu sukcesji z wykorzystaniem unijnej fundacji prywatnej. Wygrał też przed NSA sprawy dotyczące wymiany udziałów przez wspólników (sygn. II FSK 619/17, 953/17, 1641/17).

Wyróżnienie otrzymał też Piotr Majewski (Enodo Advisors), który specjalizuje się w podatku dochodowym i międzynarodowym prawie podatkowym. Prowadzi przeglądy podatkowe ukierunkowane na identyfikację i ograniczenie ryzyka oraz zabezpieczenie kluczowych transakcji od strony podatkowej.

Cały Ranking w czwartkowej "Rzeczpospolitej", na naszych stronach www oraz w naszym e-sklepie

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA