fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

RZECZoBIZNESIE

#RZECZoBIZNESIE: Czy budżet udźwignie 500+?

W dzisiejszym programie #RZECZoBIZNESIE rozmawiamy o stanie finansów publicznych, barierach biurokratycznych oraz jakie zawody mają dzisiaj przyszłość.

1. Wyborcze obietnice rządu będą nas kosztowały miliardy złotych.Czy ich spełnienie jest realne z czysto finansowego punktu widzenia? Czy stać nas na wielkie programy socjalne takie jak Rodzina 500+ i czy mamy wystarczające rezerwy, by utrzymać je w dłuższym okresie. Dzisiaj wiadomo już, że finansowanie na 2016 r. mamy zapewnione. Pytanie tylko, co potem? Rozmawiamy z Mirosławem Gronickim, minister finansów w drugim rządzie Marka Belki w latach 2004-2005.

2.Biurokracja, biurokracja i jeszcze rz biurokracja. Trzy rzeczy, które tak często wymieniają polscy przedsiębiorcy pytani, o hamulcowych w rozwoju polskiego biznesu. Czy tylko to? Rozmawiamy z Jeremim Mordasiewiczem, ekspertem Konfederacji Pracodawców Lewiatan i byłym członekiem Komisji Trójstronnej, na temat co przeszkadza polskim firmom w rozwoju. Jakie są perspektywy na przyszłość? Czy plan Morawieckiego zmieni obraz sytuacji?

3. Dobre wykształcenie? Czy fach w ręku? Kto jest dzisiaj najbardziej poszukiwany na rynku pracy i osoby z jakim z CV nie muszą się dzisiaj bać bezrobocia. Czy obecna sytuacja, kiedy mówimy o rynku pracownika, utrzyma się na długo? O analizę sytuacji na rynku pracy poprosiliśmy Andrzeja Kubisiaka z Work Service.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA