Reklama

W 2020 roku w porcie w Rotterdamie przejęto ponad 40 ton kokainy

Jak informuje agencja informacyjna dpa, służby celne portu w Rotterdamie przechwyciły w 2020 roku ponad 40 ton kokainy. To około 20 proc. więcej niż w roku poprzednim, który do tej pory był pod tym względem rekordowy.

Aktualizacja: 13.01.2021 18:55 Publikacja: 13.01.2021 18:50

W 2020 roku w porcie w Rotterdamie przejęto ponad 40 ton kokainy

Foto: AdobeStock

adm

Śledczy zatrzymali w minionym roku 22 kg metamfetaminy, 54 kg heroiny i 748 kg marihuany. W sprawach związanych z narkotykami aresztowano też około 300 osób.

W 2020 roku w całej Holandii na lotniskach i w portach skonfiskowano także łącznie około 48 ton kokainy. Łącznie była ona warta około 3,5 mld euro. Służby celne portu w Rotterdamie przechwyciły jej ponad 40 ton. To około 20 proc. więcej niż w roku poprzednim, który do tej pory był pod tym względem rekordowy.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Przestępczość
Makabryczne odkrycie w bagażniku tesli na policyjnym parkingu. Auto należy do znanego piosenkarza
Przestępczość
Seria eksplozji w Europie. Litwa zatrzymała podejrzanych o wysyłanie „wybuchowych” paczek
Przestępczość
Włamanie do Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu. Skradziono okazy z rodzimego złota
Przestępczość
Niemcy. Podejrzany w sprawie Maddie McCann na wolności
Przestępczość
Zabójstwo Charliego Kirka. Podejrzany przygotował notatkę przed oddaniem strzału
Reklama
Reklama