fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: 15 lat więzienia za spalenie flagi LGBT

Pixabay
Sąd w stanie Iowa skazał na co najmniej 15 lat więzienia mężczyznę, który ukradł z kościoła flagę LGBT, a następnie spalił ją przed klubem ze striptizem.

30-letni Adolfo Martinez przyznał się do kradzieży flagi LGBT z kościoła w mieście Ames w stanie Iowa. Powodem jego działania była niechęć wobec osób homoseksualnych.

Do zdarzenia doszło 11 czerwca około północy. Mężczyzna groził osobom znajdującym się w klubie ze striptizem. Na miejsce wezwano policję, jednak zanim zjawili się funkcjonariusze, 30-latek został wyrzucony z lokalu.

Po opuszczeniu klubu Martinez udał się do kościoła, skąd zabrał flagę LGBT. Następnie wrócił do klubu i używając benzyny do zapalniczek i spalił ją na ulicy. Groził również, że podpali lokal.

Tego samego dnia został aresztowany i przyznał, że jest winny. - To był zaszczyt. To było błogosławieństwo od pana - tłumaczył. Dodał, że w ten sposób chciał się przeciwstawić homoseksualizmowi. 

Pastor Kościoła Eileen Gebbie, która jest osobą homoseksualną, powiedziała, że miasto Ames nie jest tak postępowe, jak uważa wiele osób - Nadal mieszka tu duża, zamknięta społeczność - oceniła.

Prokurator hrabstwa Story Jessica Reynolds powiedziała, że Martinez był pierwszą osobą w historii hrabstwa, która została skazana za zbrodnię na tle nienawiści.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA