fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Napastnik z Florydy to saudyjski kadet. Zabił 3 osoby

AFP PHOTO / US NAVY / PATRICK NICHOLS
Napastnik, który w piątek wywołał strzelaninę w bazie Naval Air Station w Pensacola na Florydzie to saudyjski kadet Mohammed Saeed Alshamrani - podała agencja Associated Press, powołując się na przedstawicieli amerykańskiej administracji. Władze sprawdzają, czy atak był związany z terroryzmem.

David Morgan, szeryf hrabstwa Escambia, powiedział, że w czasie piątkowego ataku postrzelonych zostało 11 osób. Cztery zginęły, w tym sam napastnik. Dowódca bazy, kapitan Timothy Kinsella Jr., powiedział, że baza pozostanie zamknięta do odwołania.

Wcześniej kpt. Kinsella odmówił odpowiedzi na pytanie, czy napastnik miał związek z amerykańską armią i powiedział, że nie chce spekulować, czy strzelanina była dziełem terrorysty.

W bazie w Pensacola pracuje ponad 16 tys. wojskowych i 7400 pracowników cywilnych. Część bazy przypomina kampus uniwersytecki, z budynkami, w których szkoli się co roku 60 tys. żołnierzy US Navy, Marines, Air Force i Straży Przybrzeżnej.

To już druga w tym tygodniu strzelanina w bazie marynarki wojennej USA. W środę w Pearl Harbor na Hawajach żołnierz otworzył ogień do trzech pracowników cywilnych, zabijając dwóch z nich. Potem sam odebrał sobie życie.

Źródło: rp.pl/ AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA