fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Kazachstan: Prezydent dymisjonuje po gwałcie na 12-latce w latrynie

Kremlin.ru [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]
Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew zdymisjonował burmistrza położonego na południu miasta Taraz, po tym jak 12-letnia uczennica jednej z miejskich szkół została zgwałcona w szkolnej latrynie co wywołało oburzenie na zaniedbania władz i niedoinwestowanie systemu edukacji - informuje Reuters.

Przestępstwo do jakiego doszło w szkole zwróciło uwagę opinii publicznej na "systemowe niedociągnięcia" w pracy władz lokalnych - napisał prezydent na Twitterze w czwartek wieczorem ogłaszając decyzję o dymisji burmistrza Kajrata Dosajewa, który rządził 360-tysięcznym miastem od kwietnia.

Policja zatrzymała już 38-latka podejrzanego o gwałt na dziecku - mężczyzna został utrwalony na nagraniu szkolnego monitoringu i rozpoznany przez ofiarę.

Jak pisze Reuters wszystko wskazuje na to, że pracownicy szkoli zignorowali fakt, iż 38-latek chodzi po budynku szkoły w ciągu dnia.

Tymczasem media zwracają uwagę, że władze nie zadbały o zapewnienie bezpieczeństwa w szkołach - a w 30 procent z nich uczniowie załatwiają swoje potrzeby w latrynach, które znajdują się poza budynkiem szkoły.

"Państwo potrzebuje toaletowej rewolucji" - napisał Muchtar Taizhan, aktywista polityczny i członek rady doradczej powołanej w lipcu przez prezydenta.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA