fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Policja próbuje odholować łódź podwodną z 3 tonami narkotyków

AFP
Hiszpańska policja wznowiła akcję holowania łodzi podwodnej, którą handlarze narkotyków przewozili ponad trzy tony kokainy. Choć zaczęła się ona wczoraj, musiała zostać przerwana ze względu na warunki pogodowe.

Rzeczniczka Gwardii Cywilnej powiedziała, że jednostki policji morskiej mają nadzieję odholować łódź podwodną do północno-zachodniego portu Aldán. Prace przy wywożeniu statku na brzeg rozpoczęły się w poniedziałek przy złej pogodzie, w związku z czym musiały zostać zawieszone.

Władze hiszpańskie poinformowały, że po raz pierwszy stwierdzono, że tego rodzaju statek był wykorzystywany do handlu narkotykami w tym kraju.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, ale zdaniem hiszpańskich służb narkotyki pochodzą z Kolumbii. Okręt został zajęty w niedzielę w pobliżu portu Aldan. Dwóch z trzech członków załogi obsługujących 22-metrową jednostkę zostało aresztowanych. Zatrzymani to obywatele Ekwadoru. Władze szukają trzeciego członka załogi. - Pracujemy nad wyciągnięciem okrętu podwodnego z wody, aby sprawdzić wszystko prawidłowo - przekazał rzecznik hiszpańskiej Straży Obywatelskiej.

Handlarze narkotyków często wykorzystują okręty podwodne do przewożenia substancji. W tym roku dwukrotnie przejęto okręty, które transportowały kokainę do Stanów Zjednoczonych.
Ich użycie nie jest tak popularne w Europie, ponieważ są drogie w budowie, a sama konstrukcja powstaje w odległych miejscach, takich jak dżungla.
Większa część takich okrętów znajduje się pod wodą, dlatego trudno jest je namierzyć bez odpowiednich informacji lub wykorzystania samolotu.

Źródło: Associated Press
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA