fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Kalifornia: Poszukiwany zabójca dzikich osłów. Z rąk strzelca zginęło ponad 40

Pixabay
Urzędnicy z Kalifornii próbują ustalić, kto strzela do dzikich osłów mieszkających na pustyni. Za pomoc w złapaniu przestępcy wyznaczono nagrodę w wysokości 10 tys. dolarów.

Od maja na kalifornijskiej pustyni Mojave znaleziono zwłoki 42 zwierząt. Dzikie osły (burro) uważane są za symbol amerykańskiego południowo-zachodniego wybrzeża.

Na mocy prawa z 1971 roku zwierzęta te są chronione przez prawo federalne. Za nękanie i zabijanie można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 2 tys dolarów i trafić na rok do więzienia.

Dochodzenie w sprawie osoby, która strzela do zwierzą prowadzona jest przez szeryfa Hrabstwa San Bernardino, Patrolee Drogowe Kalifornii oraz Departament Ryb i Dzikich Zwierząt Kalifornii.

- Dzikie konie i osły są ikoną amerykańskiego Zachodu i częścią naszego dziedzictwa narodowego. Będziemy podążać za każdym tropem, dopóki nie aresztujemy i nie oskarżymy osób odpowiedzialnych za te okrutne przypadki śmierci. Z uznaniem przyjmiemy pomoc społeczeństwa w postawieniu sprawcy lub sprawców przed sądem - przekazał William Perry Pendley, zastępca dyrektora Biura Zarządzania Gruntami.

Źródło: Time
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA