fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Norwegia: Atak w meczecie. Jedna osoba ranna

AFP
Napastnik uzbrojony w wiele sztuk broni otworzył w sobotę ogień w meczecie niedaleko norweskiej stolicy Oslo, raniąc jedną osobę, zanim został obezwładniony policję i świadków.

„Nieżyjąca osoba”, powiązana z aresztowanym podejrzanym, została znaleziona w domu na przedmieściach Baerum, gdzie miał miejsce atak na meczet.

Przedstawiciel meczetu opisał napastnika jako młodego białego mężczyznę, ubranego na czarno. Powiedział, że miał on na sobie kamizelkę kuloodporną a na głowie hełm.

Funkcjonariusze zostali powiadomieni o strzelaninie w centrum islamskim al-Noor na przedmieściach Oslo w Baerum w sobotę po godz. 16:00. Policja najpierw poinformowała, że ofiara została zastrzelona, ale później sprostowała, przekazując, że jedna osoba doznała „drobnych obrażeń” i że nie jest jasne, czy są to rany postrzałowe.

Według policji nic nie wskazuje na to, że osoby inne niż aresztowany „młody mężczyzna” byli zamieszani w sobotni incydent. Napastnik był Norwegiem. Rune Skjold, rzecznik policji z Oslo, powiedział, że  podejrzany był znany funkcjonariuszom przed incydentem, ale nie można go opisać jako osoba z „kryminalną przeszłością”.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA