fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Wielka Brytania: 9 miesięcy więzienia dla "sobowtóra" Davida Schwimmera

Facebook/Blackpool Police
Sędzia z Wielkiej Brytanii skazała mężczyznę łudząco podobnego do Davida Schwimmera, aktora z „Przyjaciół”, na dziewięć miesięcy więzienia za kradzież i oszustwo.

Sędzia Sara Dodd skazała w czwartek Abdulaha Husseniego za użycie skradzionej karty bankomatowej do dokonania (lub próby dokonania) zapłacenia za zakupy w czterech sklepach w Blackpool w północno-zachodniej Anglii. Do zdarzeń tych doszło w zeszłym roku. Mężczyzna został w sumie skazany za jedną kradzież i cztery oszustwa.

Wizerunek Husseniego stał się słynny na całym świecie po tym, jak policja opublikowała materiał z kamery przemysłowej, na którym widać mężczyznę wynoszącego karton puszek z piwem z restauracji w Blackpool. Użytkownicy mediów społecznościowych zauważyli duże podobieństwo Rossa Gellera, postaci granej przez Davida Schimmera w serialu "Przyjaciele". 

Sam aktor opublikował później w mediach społecznościowych żartobliwy film, pokazując, jak skrada się ukradkiem do sklepu spożywczego, ściskając karton z piwem. Schwimmer napisał: „Policjanci, przysięgam, że to nie byłem ja”.

Źródło: rp.pl/ AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA