fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Młodych ludzi zabijają rak, choroby serca i policja

stock.adobe.com
Działania policji są szóstą najczęstszą przyczyną zgonów mężczyzn w wieku 25-29 lat w USA - wynika z badań, które opisano w magazynie "PNAS".

Z badań wynika, że czarnoskórzy mężczyźni mają o 2,5 raza większą szansę niż biali mężczyźni na śmierć z rąk policjanta. O 1,5 raza częściej niż białe kobiety z rąk policjantów giną rdzenne Amerykanki. Czarnoskóre kobiety, rdzenni Amerykanie i Latynosi mają o 1,4 razy większą szanse na to, że zginą z rąk policjantów niż biali - czytamy w omówieniu badania opublikowanego przez amerykański "Newsweek".

W latach 2013-2017 doszło do 11456 zgonów spowodowanych działaniami policji.

Wśród mężczyzn w wieku 25-29 lat najczęstsze przyczyny śmierci to: wypadki drogowe, samobójstwo, zabójstwo, choroba serca i nowotwory.

Na szóstym miejscu znalazły się działania policji. Statystyczny mężczyzna w USA ma szansę jak 1 do 2 tysięcy, że zginie z ręki policjanta. W przypadku kobiet szansa ta wynosi znacznie mniej - zaledwie 1 do 33 tysięcy.

Autorzy zwracają uwagę, że policjanci w USA zabijają więcej ludzi niż policjanci w jakimkolwiek rozwiniętym demokratycznym kraju.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA