fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Holandia: Syryjczyk krzyczał "Allahu Akbar". Zabił policyjnego psa

YouTube
Policjanci z holenderskiego miasta Schiedam interweniowali w sprawie agresywnego 26-letniego Syryjczyka. Mężczyzna stał na balkonie z siekierą i krzyczał "Allahu Akbar". W akcji zginął policyjny pies.

Agresywne zachowanie mężczyzny zauważyli sąsiedzi. Funkcjonariuszy policji poinformował natomiast ojciec napastnika. Jego syn mieszkał z nim w Holandii od ubiegłego roku.

Po przyjeździe na miejsce policyjny negocjator próbował uspokoić 26-latka. Gdy rozmowa nie przynosiła efektu, do akcji wkroczyli policjanci. Syryjczyk groził im w mieszkaniu nożem. Został postrzelony w nogę i brzuch. 

Zanim funkcjonariusze powstrzymali mężczyznę, zdołał nożem zaatakować policyjnego psa. Zwierzę zmarło później w wyniku odniesionych ran. Przedstawiciele policji zamieścili dziś na Twitterze wpis, w którym podziękowali psu za służbę.

26-latek w krytycznym stanie został przewieziony do szpitala. Na miejscu chirurdzy uratowali jego życie. Obecnie stan zdrowia mężczyzny jest stabilny.

Rzeczniczka policji poinformowała, że zostanie przeprowadzone śledztwo w celu sprawdzenia, czy mężczyzna nie miał kontaktu z organizacjami terrorystycznymi.

Źródło: NOS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA