fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

McDonald's rozpocznie serwowanie całkowicie wegańskiego zestawu już od 2020 roku

materiały prasowe/ McDonald's
Amerykańska siec fastfoodowa McDonald's rozpocznie serwowanie całkowicie wegańskiego zestawu już 2 stycznia 2020 roku. Na razie tylko w Wielkiej Brytanii.

Według BBC od początku stycznia brytyjskie lokale sieci rozpoczną sprzedaż zestawu wegańskiego o nazwie Veggie Dippers - składającego się z wegańskich nuggetów, frytek i napoju.

To kolejna sieć typu fast food w Wielkiej Brytanii, która będzie oferować całkowicie wegańskie posiłki. Już teraz można takie dania kupić w sieci KFC oraz Greggs.

Nowy dodatek do menu McDonald's pochwaliła już organizacja Peta pisząc w oświadczeniu, że to danie jest "prawdziwą definicją happy meal (szczęśliwego posiłku)". Jednocześnie działacze zapowiedzieli, że będą dalej namawiać sieć, by w Wielkiej Brytanii zaczęła sprzedawać wegańskiego hamburgera - McVegan, który dostępny jest na razie tylko w Finlandii i Szwecji.

Veggie Dippers - wegańska wersja nuggetów z kurczaka - zrobione są z ryżu, papryki, pomidorowego pesto, pasty z grochu w panierce z tartej bułki. Będą one smażone oddzielnie a nie jak dotychczas razem z produktami zawierającymi mięso, dzięki czemu będą całkowicie wegańskie.

BBC informuje, że nowe danie to efekt rosnącej presji konsumentów, który coraz wyraźniej domagali się od McDonald's dania całkowicie wegańskiego, a nie tylko bezmięsnego.

Wprowadzenie do menu dań wegańskich okazuje się też niezłym pomysłem biznesowym. dzięki wegańskiej parówce w cieście sieć Greggs zanotowała znaczący wzrost sprzedaży. Już teraz McDonald's notuje wzrost o 80 proc. zamówień na dania wegetariańskie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA