fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Hiszpania: Freixenet cava z niemieckimi bąbelkami?

123rf.com
Największy w Hiszpanii producent wina musującego Freixenet otrzymał ofertę przejęcia go — ujawniła osoba związana z tą firmą bez podania innych szczegółów

Tymczasem rzecznik niemieckiej firmy produkującej wina Henkell, nie notowanej na giełdzie poinformował, że prowadzi ona rozmowy z właścicielami hiszpańskiej firmy o możliwej współpracy, ale odmówił podania konkretów o konsekwencjach takiego rozwiania. Przedstawicielka Freixenet odmówiła wypowiedzi.

Firma powstała w 1861 r., od 1914 r. produkuje wino musujące cava, ma 13 winnic na trzech kontynentach i jest jedną z najbardziej znanych hiszpańskich marek.

Freixenet należy do trzech gałęzi rodziny założycieli, co może komplikować wszelkie próby sprzedaży. José Ferrer i jego czwórka dzieci kontrolują 42 proc kapitału tej firmy, druga odnoga rodziny, bracia Hevia Ferrer mają 29 proc., a trzecia, Bonet Ferrer również 29 proc. Właściciele 42 proc. nie chcą sprzedawać i zastanawiają się nad złożeniem kontroferty pozostałym członkom rodziny, aby zachować firmę w swoich rękach — wynika z relacji prasy hiszpańskiej.

Henkell, filia niemieckiej grupy produkującej żywność, Dr Oetker ma w swym pakiecie marki niemieckich win musujących szampana, prosecco i cava.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA