fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Tarczyński chce przejąć część Kani

materiały prasowe
Konkurent złożył ofertę nadzorcy ZM Henryk Kania ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Jak informuje spółka, zarząd Tarczyńskiego złożył „w godzinach wieczornych” w środę 21 sierpnia u Mirosława Możdżenia, nadzorcy sądowego spółki ZM Henryk Kania, ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Tym samym zagęszcza się atmosfera wokół przyszłości producenta wędlin z Pszczyny, który do 31 sierpnia ma przedstawić plan restrukturyzacji przedsiębiorca.

Jak informuje Tarczyński w raporcie bieżącym, zarząd wyraził tym samym „wstępne zainteresowanie nabyciem aktywów stanowiących zorganizowaną część ww. przedsiębiorstwa”.

Decyzja podyktowana jest planowanym przez Tarczyńskiego rozwojem oraz rozszerzeniem jego działalności.

- Emitent zainteresowany jest wstępnie przejęciem majątku restrukturyzowanej ww. spółki w sytuacji, w której trwające postępowanie restrukturyzacyjne nie doprowadzi do wypracowania lepszego rozwiązania mającego na celu zaspokojenie jej interesariuszy, w tym głównie jej pracowników i wierzycieli – napisano w raporcie.

Oferta ma charakter wstępny i warunkowy, tzn. jest uzależniona od spełnienia warunków zewnętrznych, niezależnych od Tarczyńskiego, „typowych dla tego typu transakcji”. Dlatego spółka zastrzega, że ewentualna realizacja transakcji będzie możliwa dopiero po ich spełnieniu. O rozwoju sytuacji zarząd Tarczyńskiego będzie informował w kolejnych raportach. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA