fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Burger King wprowadza odwrócone burgery na cześć „Stranger Things” Netfliksa

Burger King
Sieć Burger King przygotowała coś specjalnego dla fanów popularnego serialu Netfliksa „Stranger Things”. Jej flagowy burger Whopper zostanie odwrócony „do góry nogami” i będzie pakowany jak w latach 80.

Z okazji zbliżającej się premiery trzeciego sezonu hitowej produkcji Netfliksa „Stranger Things” Burger King zamierza odświeżyć dawne zwyczaje z lat 80., a także wprowadzić pewną zaskakującą nowość w swoim menu. Klienci kupujący Whoppera w USA muszą się liczyć z tym, że niebawem otrzymają odwróconego burgera – spód bułki będzie znajdował się na górze, wierz z kolei na dole. Skład kanapki pozostanie ten sam, czyli klasycznie majonez, sałata, pomidor, cebula, kawałek mięsa, ogórki konserwowe i ketchup. 

Czytaj także: Kampania Converse. Gwiazda „Stranger Things” zmienia definicję słowa „dziewczyna”  

Skąd ta nietypowa zmiana? Odwrócenie burgera ma nawiązywać do alternatywnej rzeczywistości przedstawionej w serialu „Stranger Things”. Jego bohaterami są czterej młodzi chłopcy i dziewczyna, którzy odkrywają drugi świat równoległy do prawdziwego i znajdują w nim paranormalne i niepokojące zjawiska.   

Burger King chce również wzbudzić w klientach nostalgię, odświeżając opakowania dla Whopperów używane w połowie lat 80. ubiegłego wieku, bo to właśnie w tych czasach rozgrywa się akcja serialu.

Wyjątkowe burgery o nazwie Upside Down Whopper pojawią się w sprzedaży 21 czerwca w kilku miastach w Stanach Zjednoczonych, w tym w Miami, Chicago, San Francisco, Nowym Jorku, Bostonie, Atlancie, Dallas, Filadelfii i Houston. W restauracjach sieci pojawią się również limitowane koszulki i ketchupy inspirowane serialem.

Wyczekiwany przez fanów trzeci sezon „Stranger Things” ukaże się 4 lipca w serwisie streamingowym Netflix. Burger King nie jest jedyną firma, która zaangażowała się w jego promowanie. Podobną decyzję podjęła wcześniej Coca-Cola, która postanowiła z tej okazji przywrócić na rynek New Coke z lat 80.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA