fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Tysiące czekoladek Mars skażonych salmonellą

Flickr
Znany producent czekolady i batonów Mars wycofuje ze sklepów trzy swoje produkty ze względu na ryzyko skażenia salmonellą.

Amerykański koncern Mars poinformował, że wycofuje dwie partie batonów Galaxy, Maltesers Teasers i drażetek Minstrels ze wszystkich sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Chodzi o słodycze z datą przydatności do spożycia przypadającą na 6 i 13 maja 2018 r. Powodem jest wykrycie obecności bakterii salmonelli w niektórych składnikach wykorzystywanych przy produkcji tych wyrobów.

Firma przestrzega klientów, by zachowali ostrożność i nie jedli produktów wskazanych partii. Jeśli ktoś już zakupił któryś z tych produktów, proszony jest o skontaktowanie się z biurem obsługi klienta Marsa w celu otrzymania zwrotu kosztów.

Mars podał, że tylko nieznaczna część produkcji skażonych słodyczy trafiła jak dotąd do sklepów. Firma wyjawiła jednak, że na terenie Wielkiej Brytanii sprzedano ich już tysiące sztuk (podobno nie więcej niż 3 tys.).

- Pracujemy ściśle z organami ds. bezpieczeństwa żywności oraz naszymi klientami, by jak najszybciej wycofać ze sprzedaży produkty, które mogły zostać skażone – podał Mars, cytowany przez BBC.

Firma zapewnia, że w żadnych innych jej produktach nie występuje zagrożenie obecności bakterii salmonelli.

Tesco poinformowało jednak, że wstrzyma się ze sprzedażą wszystkich produktów Galaxy, Maltesers Teasers i Minstrels, jakie posiada obecnie w swoich magazynach, niezależnie od ich daty przydatności, z uwagi na ostrożność oraz by nie wywoływać niepokoju wśród klientów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA