Wojskowa pomoc z USA na Ukrainę

W tym roku USA udzieli Ukrainie pomocy wojskowej w wysokości 250 mln dolarów. Pieniądze zostaną wydane na szkolenia, doradztwo i uzbrojenie.

Publikacja: 13.06.2021 13:45

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Foto: Bloomberg

Departament obrony USA zatwierdził drugą transzę pomocy wojskowej dla Ukrainy w wysokości 150 mln dol. Poinformował o tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na portalu społecznościowym:

„Ważne wieści od naszych partnerów. Departament obrony USA zatwierdził drugą część pomocy na 2021 r na wzmocnienie naszego bezpieczeństwa. To kwota 150 mln dol. Jestem wdzięczny Białemu Domowi za niezwykle ważny wkład we wzmocnienie obronności armii i ratowanie życia naszych żołnierzy "- napisał Zełenski.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Polak wrócił na Ziemię. Czy wykorzystamy kosmiczną szansę?
Biznes
Ultimatum Trumpa dla Putina, mniej ofert pracy, Bruksela szykuje cła odwetowe
Biznes
Nowy szef Konfederacji Lewiatan: Wyobrażam sobie fuzje organizacji biznesowych
Biznes
Trump straszy UE, Ryanair wraca do Modlina, KE planuje nowe podatki
Biznes
Będzie drastyczna unijna podwyżka akcyzy na papierosy? Okoniem staje Szwecja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama