fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Zełenski rozmawiał z Bidenem. Prezydent USA chce odwiedzić Ukrainę

AFP
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał w piątek przez telefon z Joe Bidenem. Prezydent USA wyraził chęć złożenia wizyty na Ukrainie.

Stojący na czele ukraińskiej armii gen. Rusłan Chomczak występując we wtorek na forum parlamentu stwierdził, że Rosja zwiększa liczbę żołnierzy stacjonujących w pobliżu granic Ukrainy co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

W odpowiedzi Kreml poinformował, że ostatnie ruchy rosyjskich wojsk i sprzętu wojskowego w pobliżu granicy Rosji z Ukrainą miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa Rosji i nie stanowiły zagrożenia dla nikogo.

W piątek bezpieczeństwo Ukrainy było jednym z tematów rozmowy prezydent Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Wołodymyr Zełenski rozmawiał z Joe Bidenem około 50 minut. 

Prezydent USA zapewnił, że ma pełną wiedzą na temat obecnej sytuacji. Zadeklarował, że chce złożyć wizytę w Kijowie. Biden miał zapewnić o "niesłabnącym poparciu Stanów Zjednoczonych dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu trwającej rosyjskiej agresji".

W odpowiedzi prezydent Ukrainy zapewnił, że jego kraj doceni udzielone wsparcie na różnych poziomach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA