fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump wzywa do spokoju i łagodzenia nastrojów

AFP
W Izbie Reprezentantów trwa debata nad postawieniem prezydenta Donalda Trumpa w stan oskarżenia. Sam Trump tymczasem wysłał do swoich zwolenników SMS, w którym wzywa do spokoju.

Apel Trumpa został rozesłany jako SMS na numery telefonów osób, które wcześniej zapisywały się na wiece odchodzącego prezydenta.

Treść pojawiła się również na stronie Białego Domu.

"W świetle doniesień o kolejnych demonstracjach wzywam, aby NIE było przemocy, ŻADNEGO łamania prawa i ŻADNEGO wandalizmu" - napisał Trump.

"Ani ja tego nie popieram, ani Ameryka tego nie popiera. Wzywam WSZYSTKICH Amerykanów do pomocy w łagodzeniu napięć i uspokojeniu nastrojów. Dziękuję Wam" - zakończył swój krótki apel Trump.

W Izbie Reprezentantów trwa debata nad postawieniem Trumpa w stan oskarżenia za "podżeganie do insurekcji" podczas ataku jego zwolenników na Kapitol, gdzie miał zostać zatwierdzony wybór Bidena na prezydenta.

Najprawdopodobniej Izba Reprezentantów, w której przewagę mają demokraci, zatwierdzi artykuł impeachmentu. Wynik głosowania spodziewany jest przed północą czasu polskiego.

Źródło: whitehouse.gov
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA