fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Belgia: Młodzi Flamandowie chcą sprzedać Trumpowi Walonię

Twitter
Młodzieżówka N-VA (Nowy Sojusz Flamandzki), belgijskiej partii politycznej, na swoim profilu na Twitterze zaproponowała Donaldowi Trumpowi sprzedaż Walonii za 1 euro. "Zadzwoń do nas" - czytamy we wpisie, który nawiązuje do nieudanych starań Trumpa o zakup Grenlandii on Danii.

Walonia to francuskojęzyczny region w południowej części Belgii. Nowy Sojusz Flamandzki jest z kolei ugrupowaniem z belgijskiej Flandrii, które opowiada się za jej secesją z Belgii.

Propozycji sprzedaży towarzyszy zdjęcie, na którym widać wieżowiec Trump Tower umieszczony na zdjęciu przedstawiającym Durbuy, miasto we wschodniej Belgii.

Lawrence Vancraeyenest, lider młodzieżówki N-VA w rozmowie z Euro News podkreślił, że propozycję należy traktować z przymrużeniem oka.

- To był tylko żart skierowany do młodych Flamandów, wpisujący się w coś, co jest obecnie trendem na Twitterze, nic więcej - podkreślił.

- Mam nadzieję, że wciąż jest miejsce na humor w polityce. Szczególnie młodzi ludzie tego potrzebują - dodał.

Komentując fakt, że tweet N-VA wywołał już protesty mieszkańców Walonii, Vancraeyenest odparł, że "jest to dowód, że żyjemy w różnych kulturach".

Zdjęcie dołączone do tweeta nawiązuje do zdjęcia umieszczonego na Twitterze przez samego Trumpa, który potwierdzając zainteresowanie Grenlandią wkleił zdjęcie przedstawiające Trump Tower na Grenlandii ze słowami "obiecuję, że tego nie zrobię".

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA