fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

George Bush: Istnieją dowody na wtrącanie się Rosji w wybory

Fotorzepa/ Darek Golik
George W. Bush, były prezydent USA, ocenił, że "istnieją wyraźne dowody, że Rosja wtrąciła się" w wybory w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku, które wygrał Donald Trump.

Przemawiając podczas konferencji Milken Institute w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, były prezydent zajął odmienne stanowisko do tego prezentowanego przez Donalda Trumpa, który wielokrotnie określał ewentualną rosyjską ingerencję jako "fake news" i zaprzeczał sugestiom współpracy z Moskwą.

- Istnieją dość wyraźne dowody na to, że Rosjanie się wtrącali. To, czy te wtrącanie się wpłynęło na wynik wyborów, to kolejne pytanie - powiedział George W. Bush.

- Problematyczne jest to, że obcy naród jest zaangażowany w nasz system wyborczy. Nasza demokracja jest silna wtedy, gdy ludzie ufają jej wynikom - dodał później.

Spór wokół wpływu Rosję na wybory zaogniła kilka dni temu decyzja prezydenta Trumpa o upublicznieniu poufnego memorandum republikańskich członków komisji do spraw wywiadu Izby Reprezentantów. Ujawniony dokument, nazwany "memorandum Nunesa" (od nazwiska republikańskiego przewodniczącego komisji ds. wywiadu Devine'a Nunesa) dotyczy rzekomo złego nastawienia FBI i resortu sprawiedliwości do prezydenta Donalda Trumpa. FBI i służby specjalne USA sprzeciwiały się publikacji dokumentu.

Źródło: rp.pl/ Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA