fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Prokuratura chce sprawdzić źródło pochodzenia miliona złotych kaucji, którą wpłacono za Nowaka

Sławomir Nowak
Sławomir Nowak
Fotorzepa / Jerzy Dudek
Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza zweryfikować źródło pochodzenia pieniędzy wpłaconych tytułem poręczenia majątkowego za Sławomira Nowaka - poinformował PAP.

Poręczenie zostało wpłacone przez córkę Nowaka, która zapewnia, że źródło jest legalne, a środki pochodzą z pożyczek od rodziny i znajomych, łącznie od 60 osób. Prokurator odmówił jednak sporządzenia protokołu przyjęcia poręczenia.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zapowiedziała, że zamierza zweryfikować źródło i legalność pochodzenia pieniędzy wpłaconych przez 21-letnią Natalię Nowak jako poręczenie majątkowe za podejrzanego o korupcję ojca.

Prokuratura poręczenia formalnie nie przyjęła, z uwagi na złożone zażalenie na postanowienie z dnia 2 czerwca 2021 roku oraz zapowiedź zażalenia na zarządzenie o odmowie jego przyjęcia przez Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Wpłata miliona złotych była warunkiem by były minister uniknął ponownego tymczasowego aresztowania zgodnie z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 2 czerwca 2021 roku. Sędzia Dorota Radlińska z SA wstrzymała wykonalność postanowienia do 19 czerwca, przedłużając tym samym czas na wpłatę do piątku 18 czerwca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA