fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Kuchciński: Społeczeństwo zadowolne, Sejm się przyczynił

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Sejm w wielkim stopniu przyczynił się do tego, że Polakom naprawdę żyje się lepiej" - pisze na swojej stronie internetowej marszałek Sejmu Marek Kuchciński komentując wyniki badania CBOS dotyczące zadowolenia Polaków z działania instytucji publicznych.

Z czerwcowego badania CBOS wynika, że pozytywnie pracę Sejmu ocenia 35 proc. ankietowanych podczas gdy np. w czerwcu 2005 roku o pracach Sejmu pozytywnie wypowiadało się jedynie 8 proc. respondentów.

"Ocena działalności Sejmu najwyższa od 18 lat! Czerwcowe badania CBOS są odzwierciedleniem zadowolenia społeczeństwa z wprowadzanych przez PiS reform i programów społecznych" - pisze Kuchciński na Twitterze.

Na jego stronie internetowej czytamy z kolei, że "500 zł przyznawane na drugie, a od lipca br. na każde dziecko czy program Dobry start znacznie zmniejszyły ubóstwo wśród najmłodszych, poprawiły dostęp do edukacji, wsparły rozwój dzieci. Trzynasta emerytura zasiliła portfele seniorów, a program Leki 75 plus zwiększył dostęp osób starszych do farmakoterapii i zmniejszył ich wydatki. Społeczeństwo nie musi się także martwić o pracę do późnej starości, gdyż PiS przywrócił wiek emerytalny – 60 lat dla kobiet, 65 dla mężczyzn (z ustanowionego za rządów Platformy 67 lat). Wsparcie od państwa dostali także pracownicy do 26. roku życia, którzy nie muszą płacić podatku PIT. Podniesiono także rentę socjalną, a w przygotowaniu jest projekt przyznający 500 zł osobom niepełnosprawnym".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA